ELEKTRİK,SU,DOĞALGAZ,KALORİMETRE SAYAÇ OKUMA VE FATURALAMA SİSTEMİ

Kirec Tesisi Mimari


Sistem Mimarisi

SayacOkuma

Sayac okuma ve faturalama yazılımı tamamen firmamızda gelistirilmiş, genişlemelere ve değişikliklere açık Java tabanlı bir yazılımdır.

 

 

SayacOkuma
IEC62056-21(IEC 61107), M-BUS, Modbus, FTP, OPC ve GPRS üzerinden hertürlü sayaç ile haberleşebildigi gibi, bunların dışında istenilen herhangi bir protokol yapısınada açıktır.

SayacOkuma

MSSQL ve Firebird veritabanları üzerinde çalışmakla birlikte istenilen diğer veritabanlarınada çok rahat bir şekilde entegre edilebilir.

SayacOkuma

 

Sayaç, abano, sayaç okuma periyodları tanımlamaları ve ayarlamaları program üzerinden yapılabilir.

SayacOkuma

Yazılaçak olan bir matamatiksel formül ile bağlantılı olarak sanal sayaç tanımlaması yapılabilmektedir.

 

 

SayacOkumaOkuma sırasında oluşan bir arıza ekranda gerçek zamanlı olarak gösterilir ve veritabanına kaydedilir. Eğer istenirse arıza durumu istenilen bir kullanıcıya mail olarakda gönderilebilir.

SayacOkuma

Okunan her veri istenilen formatta, istenilen periyodlarda (MS Excel, MS Word, Acrobat Reader, HTML, XML) otomatik olarak ve kullanıcı kontrolünde diske kaydedilebilir ve istenilen kullanıcıya mail olarak atılabilir.

 

SayacOkumaIstenilen kriterler doğrultusunda günlük, haftalık, aylık, yıllık tüketimler ve diğer veriler raporlanabilir. Bu raporlar istenirse belirlenecek periyodlarda otomatik olarak oluşturulmak süretiyle istenilen kullanıcılara mail olarak gönderilebilir.

 

SayacOkumaİnduktif ve kapasitif ceza durumları günlük olarak takip edilebilir ve parametrik olarak belirlenen ceza oranı aşıldığında program bunu mesaj olarak iletir.

 

SayacOkuma
Sistemde bulunan herhangi bir ERP ve/veya muhasebe yazılımıyla entegre olarak çalışabilir.

 

SayacOkumaİstenilen herhangi bir veri belirli aralıklarla veya herhangi bir durum sonucunda belirtilen GSM numaralarına otomatik SMS gönderebilir.

                               

 

SayacOkumaVeriler kullanıcı adı ve şifre ile WEB üzerinden takip edilebilir.

 

SayacOkumaFaturalama hesaplaması belli bir hesaplama mantığı çerçevesinde hesaplanabildiği gibi kullanıcı isteği doğrultusunda istenilen şekilde de değiştirilebilir.

 

 

SayacOkumaFaturalamada kullanılan her türlü sabit değer parametriktir. İstenirse manuel faturalamada yapılabilmektedir. Kesilen faturalar her aboneye mail ile gönderilebilmektedir.

 

SayacOkumaFatura miktarları, aylık, yıllık ve iki tarih arasında abone bazında raporlanabilmektedir. Raporlama kullanıcının isteği doğrultusunda yeniden şekillendirilebilir.