SİSTEME ÖZEL ÇÖZÜMLER VE ARAYÜZ YAZILIMLARI

Firmamız, güçlü yazılım ve AR-GE alt yapısı sayesinde maliyet, gereksinim ve zaman açısından standart araçlarla karşılanamayan ihtiyaclara pratik,efektif çözümler üretmektedir.

Kullandığımız Geliştirme Ortamları

Java SE, Java EE, Visual C/MFC

Kullandığımız Veritabanları

MSSQL, Firebird, Oracle, (Veritabanı bağımsız sistemler gerçekleştirmekteyiz)

Kullandığımız ve Entegrasyon Sağladığımız Protokoller

TCP/IP, FTP, Profibus, MPI, Modbus RTU/ASCII, Modbus TCP, M-Bus(Meter Bus), IEC62056-21(IEC 61107), BacNet TCP, OPC, IEC 60870-5-101(slave)

Sisteme ve Müşteriye Özel Geliştirdiğimiz Çözümler;

Sabiha Gökçen Havalimanı İlk Bagaj-Son Bagaj Prosesi

Siemens ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projede sistemin pc,plc,HMI yazılımları ve elektriksel alt yapısı firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.

Proje kapasımında yolcu bagajlarının transfer süreleri ve çeşitli kontrolleri firmamız bünyesinde geliştirilen merkezi pc tabanlı yazılım(Java/Visual C) üzerinden sağlanmıştır. Gerçekleştirdiğimiz yazılım ile sahada bulunan PLC, operatör panelleri ve Havalimanın Merkezi Haberleşme çatısı olan IBM Message Broker server arasında tam bir entegrasyon sağlanmıştır. Detaylar...

Siemens BMS Sistemi IBM Message Broker Server Entegrasyonu

Siemens ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projede Siemens Desigo Inside BMS sistemi ile IBM Message Broker Server arasındaki haberleşme yazılımı gerçekleştirilmiştir.

Elektrik Sayaci Siemens PLC Arayüz Yazılımı

Sistemde bulunan 250 adet elektrik sayacini elektriksel verilerini (I,V,P,Q,Tüketim) periyodik olarak okunan Siemens S7317 2DP/PN 'e ethernet üzerinden gönderen ayrıca okunan bu verileri istenilen formatta raporlayan sistem tamamen firmamız tarafından geliştirilen yazılım(Java,MSSQL) ile gerçekleştirilmiştir.

Eneji Analizorü Okuma,Raporlama ve Faturalama Sistemi

Firmamız bünyesinde geliştirdiğimiz yazılım ile sistemde bulunan yaklasik 350 adet analizor Modbus TCP ve Modbus RTU üzerinden periyodik olarak okunarak sistemin enerji kalite ve tüketim raporu oluşturulmuştur. Ayrica okunan bu verilerin internet üzerinden takibi de sağlanmıştır.(Java, MSSQL)

Guvenlik Sistemi Bacnet Arayüz Yazılımı

Siemens ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projede sistemde bulunan güvenlik sistemi ile Siemens BMS sistemi arasında BacNet TCP üzerinden sistemin tam bir entegrasyonunu sağlayan yazılım gerçekleştirilmiştir.

SCADA Raporlama Sistemi

Sistemde bulunan 2 ayrı SCADA sistemi (WinCC ve Citect) üzerinden okunan veriler ile ortak bir raporlama yazılımı gerçekleştirilmiş ve bu raporların internet üzerinden takibi sağlanmıştır.